Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/missing/domains/missing.lt/public_html/wp-content/plugins/unyson/framework/helpers/general.php on line 1275

Portfolio

#SafeSteps: Preventing all forms of violence leading to or resulting from children going missing

Projekto tikslas – užkirsti kelią visų formų smurtui ir prievartai, dėl kurių gali dingti vaikai, vykdant vaikų dingimo ir (arba) bėgimo iš namų prevenciją ir didinant karštosios telefono linijos 116 000 teikiamų paslaugų prieinamumą ir viešinimą.

 

Projekto veiklos :

  1. Gegužė – prevencijos mėnuo. Vaikai ir jaunimas iš 10 Lietuvos savivaldybių mokyklų Gegužės mėnesį dalyvaus konkurse, kurs prevencinę priemonę su savo bendraamžiais vaikų dingimo / bėgimo iš namų tema. Veiklos tikslas didinti vaikų ir jaunimo sąmoningumą vaikų dingimo/ bėgimo iš namų tema. Nugalėtojų grupė bus apdovanota gegužės 25 d. Vilniuje vyksiančio renginio metu prie skulptūros “Mommy….!”
  2. 116 000 karštosios linijos viešinimas. Tikslas: Padidinti linijos 116 000 žinomumą Lietuvos visuomenėje, taip didinant paslaugų prieinamumą ir pasiekiamumą. Gegužės-rugsėjo mėnesiais (2 savaites Vilniuje ir 2 savaites Klaipėdoje) stenduose, viešojo transporto stotelėse bus viešinama 116 000 linija, siekiant padidinti informacijos sklaidą ir paslaugų prieinamumą.
  3. Prevenciniai susitikimai su tėvais. Tikslas: Didinti tėvų informuotumą ir žinias apie tai, ką daryti, kai dingsta vaikas, kaip nustatyti galimas vaiko dingimo / bėgimo iš namų priežastis, kaip bendrauti su vaiku, kai jis grįžta namo, ir kaip užkirsti tam kelią. Susitikime dalyvaujantys tėvai gaus trumpą informacinę ir dalomąją medžiagą dėl vaikų dingimo / bėgimo iš namų.
  4. Advokacijos dirbtuvės. Tikslas : nustatyti problemas, su kuriomis susiduriama savivaldybių lygmeniu dirbant su pabėgusiais vaikais ir vykdant vaikų dingimo/ pabėgimo prevenciją, vadovaujantis nacionaliniais teisės aktais ir savivaldybių poįstatyminiais aktais. Veiklos : Įvertinti darbą su pabėgusiais vaikais savivaldybėje (reglamentuojama teisės aktais – nuo pranešimo iki intervencijos). 2. Įvertinti prevencijos įgyvendinimą savivaldybėje (vertinama specialistų ir vaikų/jaunuolių apklausos būdu). Atlikus tyrimą, kiekvienoje savivaldybėje bus surengtas 8 val. trukmės seminaras, kuriame bus pristatyti tyrimo rezultatai, išanalizuota kiekvienos savivaldybės situacija darbo su pabėgusiais vaikais ir vaikų dingimo / pabėgimo prevencijos srityje. Išanalizavę kiekvienos savivaldybės situaciją, padedami eksperto, seminaro dalyviai parengs darbo metodų ir prevencijos planą, kuris bus išbandytas savivaldybės lygmeniu. Parengę planą, dalyviai pristatys savo įžvalgas ekspertui, kuris apibendrins tyrimo rezultatus, parengtus planus, ekspertų įžvalgas ir rezultatus bei parengs rekomendacijas, kurios bus pristatytos baigiamojoje konferencijoje ir pateiktos savivaldybėms svarstyti dėl jų įtraukimo į savivaldybių veiksmų planus ir patvirtinimo.
  5. 116 000 linijos pagalbos prieinamumas, ypatingą dėmesį skiriant neįgaliesiems Tikslas: Užtikrinti, kad klausos negalią turintys žmonės galėtų naudotis numeriu 116 000 ir kad žmonės (tiek vaikai, tiek suaugusieji) galėtų bet kuriuo paros metu kreiptis pagalbos į 116 000 ne tik skambindami, bet ir rašydami. Siekiant užtikrinti 116 000 paslaugų prieinamumą, interneto svetainėje www.116000.lt bus įdiegta pokalbių funkcija, kuri užtikrins efektyvesnį paslaugų prieinamumą. Pokalbių funkcija ne tik užtikrins galimybę konsultuotis ir pranešti apie vaiko dingimą plačiajai visuomenei, bet ir užtikrins paslaugų prieinamumą klausos negalią turintiems asmenims.
  6. Baigiamoji konferencija Tikslas: didinti institucijų ir visuomenės informuotumą apie karštosios linijos 116 000 įdiegtas funkcijas, pateiktas specialistų rekomendacijas ir pasiektus rezultatus. Bus surengta 6 valandų konferencija, kurioje bus pristatyta: vaikų dingimo ir (arba) pabėgimo iš namų problema, tyrimo rezultatai, planų bandomojo įgyvendinimo rezultatai.

 

Projektas finansuotas Europos komisijos.

Categories
WordPress Theme built by Shufflehound. Dingusių žmonių šeimų paramos centras @ 2017